Tikšanās ar Mareku Odumiņu

Šā gada 22. maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas 64. vidusskolas sākumskolas skolēniem bija iespēja tikties ar gleznotāju Mareku Odumiņu un uzklausīt viņa dzīvesstāstu, noskatoties filmu “Māksla nepadoties”.

Mareks ir jauns cilvēks, kas dzīvi spiests pavadīt ratiņkrēslā, jo vienā mirklī neapdomības dēļ viņa dzīve izmainījās. Filma ir skaudrs un reizē iedvesmas pilns stāsts par trauslo robežu starp priekpilnu, bezrūpīgu dzīvi un sāpju un ciešanu pilnu ikdienu.

Gadu ārstējoties slimnīcā, pārciešot vairākas klīniskās nāves un izturot sāpīgo rehabilitācijas procesu, Mareks ir atradis dzīves jēgu un piepildījumu Dieva dotajā talantā. Viņš glezno, ar lūpām satvēris otiņu, un stāsta citiem savu dzīvesstāstu. 

Tikšanās laikā, ļaujot noskatīties filmu par paša dzīvi, Mareks aicina domāt par lietu sakarībām, cēloņiem un sekām. Viņš uzsver, ka katrs no mums ir īpašs, to atliek vien pamanīt un savus talantus attīstīt. 

Mareks cenšas novērtēt katru viņam atvēlēto dienu un piepildīt to ar jēgu. Klausoties viņā un aplūkojot viņa gleznas, arī katram no mums rodas doma par jēgpilnu laika pavadīšanu, mērķtiecību un ticību labajam sevī un apkārtējos cilvēkos.

Skatoties filmu un sarunājoties ar Mareku, mūsu skolēni izrādīja ne tikai līdzjūtību, bet arī pauda emocionālu atbalstu un izteica uzmundrinājuma vārdus. 

Ar apbrīnu viņus vērojām, nespējot īsti saprast, vai mums, pieaugušajiem, kamols kaklā bija par Mareka sāpi un reizē spēku nepadoties, vai tas bija lepnums par mūsu bērniem - labestīgiem, sirsnīgiem, atbalstošiem. 

Skaidrs ir viens - tikšanās izdevās, un tas bija ieguvums mums visiem!

Bērnu atsauksmes - LASĪT

Apkopoja skolotāja Inga Kalniņa-Sauša

×