Koncertlekcija "Modes un mūzikas evolūcija"

8. maijā 8. - 9. un 10.- 12. klasēm notika koncertlekcija “Modes un mūzikas evolūcija”.

Dziedātāja Kato aicināja iepazīt modes, mūzikas un dejas evolūciju, kā arī piedalīties interaktīvā spēlē, minot tautas tērpu elementus un apgūstot apģērba etiķeti. 

Skolēni tika iepazīstināti ar pēdējo divu gadsimtu modes vēsturi, tika sniegts ieskats 21. gadsimta pirmās dekādes modes mākslā. Koncertlekcijas programmā bija iekļauti visiem zināmi un iemīļoti skaņdarbi no dažādiem žanriem un laikmetiem – no džeza klasikas (Ella Fidžeralda, Frenks Sinatra), rokenrola (Elviss Preslijs) līdz latviešu estrādes un tautas mūzikai. 

Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildināja vēsturiski fotouzņēmumi un video fragmenti. Koncertlekcijā tika analizēts, kā mūzikas un modes tendences mijiedarbojas un ietekmē viena otru. Koncertlekcija bija informatīva un iedvesmojoša, ļaujot saprast mūzikas un modes nozīmi un to, kā tās mijiedarbojas ar kultūru un sabiedrību.

9. klases izglītojamo atsauksmes:
"Kato priekšnesums bija ļoti labs, vienīgi trūka enerģijas, kādu gaidīju."
"Uzzināju interesantus faktus, kurus iepriekš nezināju. Muzikālā daļa bija varbūt ne tik svarīga manās acīs. Priekšnesums bija interesants kopā, tomēr varbūt nedaudz vairāk varēja strādāt ar publiku."
"Uzstāšanās veids pievērš uzmanību. Kvalitatīvi izpausta informācija par modi un mūziku."
"Manuprāt nebija pārāk aktuāli priekš puišiem."
"Mums ne īpaši patika modes un dziedāšanas lekcija, jo viņas dziesmas, kā arī pati prezentācija bija grūti uztverama."

"Kato ir skaista balss un skaistas dziesmas. Zāle bija diezgan skaļa, tādēļ no aizmugures ne viss bija dzirdams."
"Bija ļoti interesanti. Dziedātāja/vadītāja labi dziedāja un runāja. Žēl, ka daudzi citi nenovērtēja šo koncertlekciju."
"Kato ir ļoti talantīgs cilvēks, kura pasniedza ļoti interesantu lekciju. Varēja uzzināt vairāk par modi un tās vēsturi, kā arī interesantus faktus. Ik pa laikam nodziedāja modes laikmetam atbilstošu dziesmu."
"Mūziķes Kato apmeklējums man nelikās piesaistošs, jo uzskatu, ka viņai darboties mūzikas jomā daudz labāk sanāk nekā modes padomu došanā." (9.b)

Apkopoja direktora vietniece Gunta Stūrmane

×